Przepis na maseczkę z aloesem

green aloe vera plant on blue ceramic pot

W sklepach kosmetycznych i drogeriach znajdziesz przeróżne kosmetyki z aloesem, ale niestety nie zawsze będą one odpowiadać twoim potrzebom i wymaganiom. Jeżeli wciąż więc nie natknęłaś się na coś takiego, co wyraźnie poprawiłoby wygląd twojej skóry, zainteresuj się domową i w pełni naturalną pielęgnacją. Niektóre z tych popularnych kosmetyków wykonasz bez problemu we własnym domowym zaciszu. A wtedy na pewno okażą się one bezpieczne dla skóry, bo raczej nie dodasz do nich niczego takiego, co mogłoby jej jakkolwiek zaszkodzić.

Żel z aloesu to znakomita baza dla odżywczej maseczki do twarzy. A wykonasz ją w ciągu dosłownie kilku minut. Jeżeli nie chcesz bawić się w tworzenie jakichś wymyślnych mieszanek, bo nie lubisz robić takich rzeczy, kup czysty (stuprocentowy) żel z aloesu i nałóż go od razu na twarz w większej ilości. Stwórz z niego grubą warstwę i zmyj ją z buzi dopiero po upływie kilkudziesięciu minut. Jeżeli chcesz wzmocnić działanie kosmetyku, możesz nałożyć go na twarz przed kąpielą. Wysoka temperatura powietrza pozwoli substancjom odżywczym szybciej przeniknąć przez skórę. Takie domowe spa przy okazji się odpręży. A relaks też wpływa korzystnie na wygląd.

W dniu wolnym, gdy tylko będziesz mieć więcej czasu, spróbuj wykonać dokładnie takie same kosmetyki z aloesu, jakie do tej pory widywałaś wyłącznie w drogeriach. Potrzebny będzie ci do nich żel z aloesu oraz mleko i brązowy cukier. Wszystkie składniki musisz zastosować w odpowiednich proporcjach. Użyj więc dwóch dużych łyżek żelu, dwóch łyżeczek mleka i dwóch łyżeczek cukru. Połącz ze sobą te wszystkie składniki i od razu nałóż papkę na całą twarz. Jako że musi ona na niej pozostać przez przynajmniej piętnaście minut, w tym czasie możesz po prostu się położyć i zrelaksować. Następnie usuń nadmiar produktu płatkiem kosmetycznym, a pozostałość wklep w skórę palcami. Delikatnym masaż przy okazji poprawi ukrwienie buzi. Kosmetyki z aloesem sprawią natomiast, że stanie się ona gładka i promienna.

Dodaj komentarz