Naturalne metody na zwiększenie objętości fryzury

woman waving her hair

Pewnie chciałabyś, by twoje włosy z natury były mocne, silne i grube. Przyklapnięte i zwisające tuż przy skórze głowy pasma nie nadają ci bowiem zbyt ciekawego wyglądu. Sprawiają, że twoja prezencja jest smutna i nijaka i tak też zaczynasz czuć się od wewnątrz. Chcąc coś zmienić, zaczynasz metamorfozę od próby nadania włosom większej objętości. A ta próba jak najbardziej może być pomyślna, jeżeli tylko dowiesz się, jak ją przeprowadzić i jakie kosmetyki do włosów przy niej wykorzystać.

Problem kiepskiej objętości fryzury narasta zwłaszcza zimową porą. Aby ochronić się przed mroźnym powietrzem i chłodnym wiatrem, każdego dnia zakładasz na głowę czapkę, która jeszcze bardziej przygniata włosy do samej skóry. Po jej zdjęciu zwykle jesteś załamana. Masz ochotę zapaść się pod ziemię, ale jako że tego nie wolno ci zrobić – zwłaszcza jeżeli przebywasz w pracy – no to próbujesz ratować się jakimiś upięciami i ostatecznie kończysz z klasycznym kokiem na samym czubku głowy.

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że dziś chciałaś nosić rozpuszczone włosy. A skoro takie jest twoje marzenie, dąż do tego, by je spełnić i by z dumą móc pokazywać wszystkim swoje pasma w ich naturalnej odsłonie. Zacznij od zakupów kosmetycznych. Nawet jeśli masz już jakieś kosmetyki do włosów i nawet jeśli masz ich za dużo, powinnaś raz jeszcze je wybrać, tym razem kierując się swoim celem. Zwróć szczególną uwagę na preparaty przeznaczone do stylizowania fryzur. Zaopatrz się w piankę do włosów, lakier oraz puder, zwracając uwagę na składy tych kosmetyków. Nie sięgaj po produkt, w którym znajdziesz chociażby minimalną ilość substancji tłuszczowych. Zawsze obciążają one włosy i w żadnym wypadku nie nadają im objętości.

Twoje następne zakupy kosmetyczne powinny być zatem dokładnie przemyślane. Nie kupuj produktów, które widziałaś w reklamach lub które zachwycą cię swoim kolorem lub – co gorsza – ceną. Lepiej zainwestować w coś, co naprawdę będzie działać, niżeli wydawać niemałe pieniądze na kilka tanich rzeczy o kiepskich właściwościach. Sięgaj po te specjalistyczne i zarazem droższe kosmetyki do włosów. Zafunduj sobie odrobinę luksusu i zainwestuj w preparaty znanych marek. Koniecznie patrz zawsze na ich składy. W kosmetykach przeznaczonych do nadawania włosom większej objętości powinnaś znaleźć kreatynę, proteiny oraz ekstrakty z owoców. Wszystkie te związki zapewniają wizualny efekt większej czupryny. Gdy już osiągniesz to, co planowałaś, koniecznie utrwal fryzurę lakierem.

Dodaj komentarz