Kosmetyki przeznaczone do makijażu oczu

black makeup palette

Makijaż bez pomalowanych oczu na pewno byłby niekompletny. Twarz zaprezentowałaby się blado i pusto, gdyby zagościł na niej wyłącznie jakiś mocny podkład i puder lub korektor. Kosmetyki do makijażu oczu potrafią wydobyć naturalny kolor źrenic, ale też i uwidocznić rzęsy występujące na powiekach czy pięknie podkreślić brwi. Trzeba je mieć i trzeba ich używać. A jak to robić?

Na pewno żadnej kobiecie nie trzeba mówić o tym, jak ważną rolę w makijażu odgrywa tusz do rzęs. Nie tylko on zdoła jednak podkreślić i uwydatnić spojrzenie. Z tym zadaniem nieraz jeszcze lepiej radzą sobie cienie do powiek, z których wciąż wiele kobiet boi się korzystać, a zwłaszcza na co dzień. A szkoda. Cienie nie muszą być przecież zawsze kolorowe, krzykliwe i intensywne. Te występujące w spokojnych kolorach ziemistych idealnie odnajdują się w codziennych makijażach. Można powiedzieć, że nie malują one powiek, a je konturują. Aby uzyskać lepszą głębię spojrzenia, wystarczy nałożyć cielisty cień na całą powiekę, a w jej załamaniu umieścić cień w brązowym kolorze i delikatnie go rozetrzeć. Do kącika oka powinien trafić jakiś jasny rozświetlacz. Warto go też użyć tuż pod łukiem brwiowym.

Dzięki temu twarz będzie wyglądać na promienną. Ale oczywiście kosmetyki do makijażu oczu mogą też zapewniać mocniejszy efekt. Szykując się do wieczornego wyjścia na spotkanie ze znajomymi w klubie czy jakąś inną imprezę, warto na pewno sięgnąć po absolutny klasyk, czyli eyeliner. Nieraz to on jest w stanie stworzyć niemalże cały makijaż. Wyrysowane nim kreski od razu zwracają na siebie uwagę, zwłaszcza jeśli się je mocniej pogrubi lub przeciągnie za powiekę i zakończy podwiniętą „jaskółką”, kierując kreskę w stronę łuku brwiowego. Przy takim makijażu ważne jest to, aby zadbać również o oprawę oka. Brwi także wymagają podkreślenia i zaznaczenia, zwłaszcza jeśli z natury są cienkie i delikatne albo po prostu bardzo jasne.

Dodaj komentarz